Bestyrelsen

Formand
Martin Jagd Nielsen
Selli Ager 9, Aidt
8881 Thorsø
Tlf. 21 70 33 14
E-mail:
martin@rett.dk

Næstformand
Kirsten Kaasen
Grundkær 48
2650 Hvidovre
Tlf. 51 22 10 70
E-mail:
kirsten@rett.dk

Kasserer
Marlene Borregaard
Kornvænget 121
3600 Frederikssund
Tlf. 28 90 07 66
E-mail:
Marlene@rett.dk

Bestyrelsesmedlem
Jesper Christensen Lund
Stationsvej 9
3330 Gørløse
Tlf. 48 14 18 05
E-mail: Jesperlund@rett.dk

Bestyrelsesmedlem
Carsten Voldby Larsen
Munkedalen 38
4100 Ringsted
Tlf. 20 64 09 55
E-mail: Carsten@rett.dk

Bestyrelsesmedlem
Rebecca Skøtt
Gl. Landevej 42
9440 Birkelse
Tlf. 60 19 82 40
E-mail: Rebecca@rett.dk

Suppleant
Peter Dorow Hansen
Ivar Bentsens Vej 18
4300 Holbæk
Tlf. 50 45 54 05
E-mail: Peter@rett.dk

Suppleant
Vacant


Indsamling

Foreningen samler ind til at give danske rett-patienter og deres familier ekstra gode oplevelser, når vi skal fejre foreningens 30 års jubilæum i 2018, på det årlige Weekendkursus for familier til børn med Rett Syndrom.

Ser mere her.

Info

Landsforeningen Rett Syndrom
TLF: 70 20 20 53

Bank: Sydbank
Reg.nr: 6060
Kontonr: 1111226

Facebook

Møde os på facebook.

Hvis du er forældre til en med RETT kan du også komme med i vores
facebook gruppe